| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

18.04.2017

ШАНСА ЗА ОДМАЗДА: Вардарки повторно го добија ЧСМ Букурешт во полуфиналето

Екипата на ЖРК Вардар во полуфиналето на Фајнл-форот во Будумпешта ќе ги одмери силите со романскиот тим од кого минатата година беа елиминирани во борбата за финале.


Екипата на ЖРК Вардар во полуфиналето на Фајнл-форот во Будумпешта ќе ги одмери силите со романскиот тим, ЧСМ Букурешт од кого минатата година беа елиминирани во борбата за финале со убедливи 27-27.
Токму Романките оваа година се бранители на титулата на завршницата во ЛШ која се игра од 6 до 7 мај.
Во втората полуфинална двојка силите ќе ги одмерат Будуќност и домаќинот Ѓер.Датум: 18.04.2017, 13:39
Статијата е прочитана 1043 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense