| контакт | маркетинг
19.11.2017
Во 18 часот сите погледи ќе бидат вперени кон Националната Арена каде што се среќаваат вечните ривали. Се подготвува „фешта“ на најголемиот стадион и роденденско славје на „Комити“
19.11.2017
Лидерот со 4:0 го победи Скопје со хет-трик на Буба Хасани, Шкупи со 4:1 славеше над Ренова. Серџио во 94. минута погоди за 1:1 во Струмица
19.11.2017
Судува го симна Жалгирис од тронот во директен дуел на двата тима по кој падна одлуката. Битолчанецот го подигна големиот пехар
19.11.2017
„Да, точно е дека Тренерската организација ги предложи Спировски, Ибраими и Хасани за играч на сезоната, но сметам дека најдобар избор е тоа што го прави „Македонски спорт“, кога за вашиот весник најдобрите ги избираат капитените и тренерите“, вели Ѓоре Јовановски, претседателот на Тренерската организација
19.11.2017
Поранешниот предводник на Македонија, би можел повторно со селекторска функција
19.11.2017
Денеска се играат мечевите од 16. коло во ПМФЛ. Во сенка на големото дерби меѓу Вардар и Пелистер, во Струмица Академија Пандев го пречекува Работнички
18.12.2017
Почитувани, денеска, не по наша вина, поголем број од вас не можеа да го прочитаат најновото издание на „Македонски спорт“, односно вистинското кое во текот на вчерашниот ден нашата редакција го подготви за вас почитувани. Имено поради проблеми со печатницата, во внатрешноста на Македонија беше испечатен и дистрибуиран сосема погрешен број на вашиот и наш весник. Само во Скопје можеше да се купи вистинското издание на „Македонски спорт“ и затоа ве молиме да го прифатите ова наше искрено извинување поради грешката, ќе повториме дека таа дојде не по наша вина. За оние кои не беа во можност го добијат вистинското издание на денешниот број од весникот, тоа ќе можат да го сторат преку пдф формат на фејсбукот на нашиот сајт. Уште еднаш искрено извинување за вас почитувани читатели...
18.11.2017
Иако се очекуваше сигурни три бода на Беласица, сепак, одиграа без голови против Осогово
18.11.2017
Македонија ЃП беше подобар противник и ги совлада „млекарите“ со 3:0 на денешниот дуел во Ѓорче Петров
18.11.2017
Давид Бабунски погодува од голема далечина, но, за жал, неговиот тим Јокохама губи бодови
18.11.2017
Германски фанови од Минхен, се во посета на нашата земја и се присутни на натпреварот од Втората лига во Ѓорче Петров каде што Македонија ЃП игра против Еуромилк
17.11.2017
Ќе беше уште подобро Вардар и Пелистер да се бореа за врвот на табелата. Со тоа, неделното дерби што ќе се игра во вечерен термин ќе беше уште поголем спектакл
НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.11.2017
19.11.2017
19.11.2017
19.11.2017
19.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense