| контакт | маркетинг
ТЕНИС

17.04.2017

Лина со двоен пад на ВТА листата

Македонскиот рекет оваа седмица се наоѓа на 200. место во поединечна конкуренција, додека во дубл е 136. тенисерка во светот

Лина Ѓорческа на најновата ВТА листа забележа пад во двете конкуренции. Во сингл, нашата најдобра тенисерка сега е на 200. место со забележани 257 поени.
Во конкуренција на двојки, пак, Лина е под број 136 со 559 поени.
Македонката оваа седмица ќе настапува на фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, вреден 25 илјади американски долари.Датум: 17.04.2017, 10:38
Статијата е прочитана 1347 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense