| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2017

Аврамовски тргна со Олимпија

Репрезентативецот подготвен да сврти нов лист во кариерата

Даниел Аврамовски и официјално ги започна подготовките со неговиот нов клуб, Олимпија од Љубљана. Тој на стартот на подготовките за новиот клуб се појави заедно со Романецот Алехандру Крету и Ганецот Исах Абаса, сите тројца новитети во тимот од зимава. Нив им се обрати и им се заблагодари на пристапот кон Олимпија Љубљана тренерот Лука Елснер кој им посака успешен престој во овој реномиран словенечки клуб.
Како што е добро познато, Аврамовски во овој преоден рок си замина од Црвена Звезда поради слаба минутажа и му се приклучи на словенечкиот тим во надеж дека ќе ја поврати некогашната форма со која и се продаде во странство од тимот на Работнички.Датум: 11.01.2017, 10:39
Статијата е прочитана 2059 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense