| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2017

Пелистер ги промовираше Илијоски, Мециновиќ и Блажевски (ФОТО)

Баже Илијоски, Јасмин Мециновиќ и Мартин Блажевски вечерва и официјално и беа претставени на јавноста како нови играчи на Пелистер

Поради неадекватни услови во Битола. А тоа се реновирање на стадионот и слично, раководството на Пелистер мораше во Охрид, во хотелот „Тино“, каде што фудбалерите се на подготовки, да ги промовира Баже Илијоски, Јасмин Мециновиќ и Мартин Блажевски. Бразилецот Фернандо Силва Дос Сантос во Македонија доаѓа следната недела.

 

 Датум: 11.01.2017, 22:33
Статијата е прочитана 7732 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense