Нов маестрален потег од редовите на „црно-белите“

Нов луд кош од работилницата на Партизан - Тројка на Маринковиќ од кош на кош (Видео)

Вања Маринковиќ постигна неверојатна тројка за Партизан од кош на кош на дуелот со Олимпија, но и тоа беше џабе, бидејќи „црно-белите“ загубија со 77:78 во меч од Јадранската лига

Вања Маринковиќ постигна неверојатна тројка за Партизан од кош на кош на дуелот со Олимпија, но и тоа беше џабе, бидејќи „црно-белите" загубија со 77:78 во меч од Јадранската лига.

Талентот на Партизан молневито реагираше и погоди од огромна далечина. Партизан има неколку кошаркари што во сличен стил погодуваа во минатото, а се уште се памети тројката на Кецман во финалето на АБА лигата против Цибона.

Погледнете.