ПОВТОРНО ЈА ПОКАЖАА СВОЈАТА ГОЛЕМИНА

„Комити“ со Вардар засекогаш (ВИДЕО)

„Комити“ и на дуелот со Реал Сосиедад ја покажаа својата големина. И покрај убедливиот пораз на македонскиот шампион од 6-0, на крајот на мечот тие им испратија порака на „црвено-црните“ дека секогаш ќе бидат со нив.