Не му се пишува добро на нашиот првак

Кокорин стрела, Вардар страда, Зенит води со 2:0 (Видео)

Александр Кокорин е расположен за стрелба, а Вардар страда и по вториот гол на рускиот репрезентативец во 21 минута, губи со 0:2 од Зенит на домашен терен. И двата погодоци Кокорин ги постигна со удар со глава