ГО ИМАМЕ ПОГОДОКОТ НА СЕЗОНАТА

Бомба на Геровски од пола терен (ВИДЕО)

Дејан Геровски дефинитивно го има голот на сезоната. Фудбалерот на Љуботен испрати вистинска бомба од пола терен на дуелот со Тетекс, кој неговиот тим го загуби со 5-1.