Ракомет

Рајн Некар без Абутовиќ против Вардар!

Како што и најави претходно ЕХФ, дуелот во Лигата на шампионите во СЦ „Јане...

ЕХФ: Вардар-Рајн Некар прогласен за меч на колото...

После две кола во групата А избраниците на тренерот Парондо се на првото место...

ЛШ: Циндриќ во тимот на колото, Македа во Топ 5...

Овојпат нема ниту еден играч од македонските клубови Вардар и Металург во...

„Ол старот“ во СЕХА без ѕвездите на Вардар и Металург

На 2 мај во Брест ќе се одигра ревијален меч во ракометната СЕХА лига помеѓу екипата на Брест Мешков и ѕвездите кои настапуваат во останатите тимови во оваа ракометна лига. Советникот на УО на Гаспром, Александар Мешков...

Влезниците за мечот со Кил распродадени за осум минути!

Ракометниот вицешампион на Македонија, РК Металург за само осум минути ги распродаде влезниците за четвртфиналниот меч во Лигата на шампионите против Кил. Ракометарите на Лино Червар за пет дена на домашен терен ја...

Десподовска со Луги меѓу најдобрите четири во Шведска

Екипата од Лунд синоќа лесно го победи Справаганс, со 30-18 и ја доби серијата со конечни 3-0, а Зорица Десподовска придонесе со еден гол

Жељко Бабиќ: Не попусто Вардар е меѓу најдобрите осум во Европа

Колку и да беше мудар и остроумен во тактиката, тренерот на Мешков Брест, Жељко Бабиќ, не успеа да го победи Вардар и третпат оваа сезона. Џентлменски го призна поразот и грешките на неговата екипа и кажа дека тоа е...

Дибиров: Едвај го чекам Флензбург!

Играше во финалето, постигна 11 гола, беше избран во Олстар тимот, и МВП на Ф4 турнирот во СЕХА лигата, како одлична најава за враќањето на Тимур Дибиров во тимот на Вардар пред четвртфиналниот натпревар во ЕХФ Лигата...

Раул: Ова е моја прва титула со Вардар - пресреќен сум

Раул Гонзалес го освои првиот трофеј откако го предводи Вардар и прв во кариерата како главен тренер. Призна дека до него дојде многу тешко, но не ја криеше радоста, на прес-конференцијата по финалето со Мешков Брест. „...

ЕКСКЛУЗИВНО: Лудо славје во соблекувалната на Вардар! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Вардар имаа свое шоу во соблекувалната откако им беше предаден трофејот за освоената СЕХА лига. Во еуфорично расположение црвено-црните играчи ја прославија втората регионална титула во нивната историја...

Милиќ: Кој сака титула од СЕХА нека дојде во Вардар

Страхиња Милиќ не беше дел од финалниот меч во Нови Сад, но својот придонес го даде во петокот, кога Вардар го елиминира Загреб. На прес-конференцијата по дуелот со Мешков, видно беше расположението српскиот голман. „...

Дибиров е најдобриот играч во СЕХА

Покрај шампионската титула во СЕХА, Вардар се радува и на признанието на Тимур Дибиров за МВП на фајналфор-турнирот во Нови Сад. Левото крило на македонскиот тим доминираше во финалниот меч со 11 гола од 12 обиди или...

Регионот покорен, на ред е Европа: Вардар ја освои СЕХА! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го совлада Мешков Брест со 29-27 во финалето од завршниот турнир во СЕХА и ја освои втората титула во ова натпреварување, по онаа во 2012 во Загреб.

Pages