Ракомет

ПАРОНДО: Мора да бидеме реални и сега сме на...

„Играме во силна група, каде секој може да победи секого, имаме тешка сезона,...

Монпеље без Симоне проти „црвено-црните"

Малерозна сезона за Аргентинецот, кој никако не може да им стави крај на...

Дејвис го победи Вардар, а потоа „освои“ и Гран...

Давид Дејвис се врати во Скопје по пауза од девет месеци, но сега како стратег...

Дембеле: Уживам да играм во „Борис Трајковски“, особено пред полни трибини

Левото крило на Вардар посакува в недела да се создаде величенствена атмосфера, достојна на големиот успех

Индира уверува: Влeгуваме во саканиот ритам и в недела ќе успееме

На македонскиот првак му треба барем бод за да го потврди учеството на фајналфорот, а со победа би го напаѓал и првото место

Гонзалес: Загреб ќе биде одлична проверка пред Хамбург

Тренерот на РК Вардар најави дека на последниот натпревар од регуларната сезона гледа исклучиво како на тест за ЛШ

Милена Кнежевиќ нема да игра во полуфиналето во Будимпешта

Ракометаниот суд на ЕХФ ја суспендира два меча ракометарката која физички ја нападна Анита Горбиц, на мечот меѓу Будуќност и Ѓер

Гошев: Да ги запреме контрите на Спортинг и победата ќе дојде

Претседателот на клубот е уверен дека неговите момци можат да го победат португалскиот тим и покрај хендикепите во составот

Зомимак официјализира: Трансформацијата во АД е завршена

Претседателот Славе Гошев новоста ја соопшти денеска, на прес-конференција и најави дека за еден месец ќе се одржи Собрание на кое заинтересираните ќе можат да купат акции

Зорица Десподовска: Савехоф е пресилен, засега нѝ е важно второто место

Пред да патува во Скопје, Савехоф го победи Луги со 26-21, а Зорица Десподовска не успеа да се запише меѓу голгетерите

„Марка“ за нашиот капитен: Кирил Лазаров - тивкиот голгетер

Најтиражниот спортски весник во Шпанија не го величи името на првиот стрелец на Барселона, кревајќи го пред ѕвездите како Карабатиќ, Рутенка...

Бегоња не бега никаде, ќе игра во Вардар и следната сезона

Откако ја зацврсти соработката со повеќегодишни договори, речиси, со сите првотимки ЖРК Вардар СЦБТ го доби потписот на уште една ракометарка, како гаранција за понатамошен ангажман.

Француската ракометна лига урива рекорди: 20 милиони евра за ТВ-права

Беин Спортс, телевизијата на сопствениците на ПСЖ, ќе плати по четири милиони евра од сезона за да ги емитува натпреварите до 2021 година

Pages