Ракомет

ЕКС РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ДОАЃА ВО БИТОЛСКИОТ ТИМ

Еурофарм Работник ја засили голманската позиција

ОД РФМ ДЕЦИДНИ: Ова е ракомет, не борилиште,...

„Два натпревари го расипаа впечатокот на целата сезона. Ова раководство на РФМ...

ФЕШТА ВО „МЛАДОСТ“: Пелистер и Еурофарм Работник...

На конферецијата на машки суперлигашки клубови беа прецизирани деталите за...

Жените со две нови имиња и нов систем

Новата сезона во женската лига ќе започне на 8. или 9. септември, ЦЕМС и...

Ристовски продефилира на Да Луж (ФОТО)

Борко Ристовски е новото - големо засилување на Бенфика. Репрезентативниот голман откако утринава беше пречекан од страна на клубот, пред малку продефилира на стадионот Да Луж. По две години минати во дресот на каталонскиот гигант, Ристовски одлучи кариерата да ја продолжи во Португалија, иако имаше и понуда од Германија. „Доаѓам во голем клуб, кој има организиранизација на највисоко ниво, па на секој играч останува да се фокусира тимот. Лисабон е прекрасен град", рече Борко Ристовски на официјалната промиција.

Турција, Исланд и Азербејџан и стојат на Македонија на патот кон СП

Женската ракометна репрезентација како дел од групата четири заедно со Турција, Исланд и Азербејџан ќе бара место во баражот за Мундијалот во Јапонија

Мундијалот во Јапонија го гледаме пред квалификациите

Женската ракометна репрезентација на Македонија ждрепката ја чека како носител, од првиот шешир заедно со Белорусија, Швајцарија, Словачка и Турција.

Парондо ќе ги пречека „медитеранците“ во Тарагона

Македонската ракометна репрезентација ќе биде еден од нашите претставници на 18-то издание на Медитеранските игри кое ќе се одржи во Тарагона. 

Плех ќе ја чува мрежата на Пелистер, Чантурија ја напушти Битола

Бонсанскиот репрезентативен голман, Харис Плех потпиша двегодишен договор со Пелистер. 

Раул пристигна во Париз, „светците“ од него чекаат титули

Шпанскиот стратег кој се прослави како предводник на Вардар, сега е во „градот на светлината“ каде ќе седи на клупата на ПСЖ

Стигна добра вест од Глазгов, Металург доби вајлд-карта

Покрај Вардар, во новата сезона во Лигата на шампионите ќе го гледаме и Металург, кој трета година по ред добива вајлд-карта. 

И СЕХА се збогува со Раул, без Шпанецот нема да биде исто (ВИДЕО)

Никој не може да остане рамнодушен на заминување на Раул Гонзалез, креаторот на златната генерација на Вардар. 

ЖИТНИКОТ: Сакам да останам во Пик Сегед

„Има понуда од Вардар, но имам опција да ја продолжам соработката со Пик Сегед уште една година доколку сакаат и тие“, вели Русинот.

Ќе ги бранам боите на една, единствена Македонија!

„Со целата своја свест, совест, минато, иднина и спортско наследство кое сум го оставил настапувајќи за и во името на македонската држава, чувствувам морална, човечка и домољубна обврска, пред се кон моето семејство и моите преди, но и кон својот македонски народ и татковина да искажам сопствен став за се она што изминатиот период се случува во мојата, нашата Република Македонија“.

Pages