Само големите шампиони го можат тоа

Вардар како Реал Мадрид

“Црвено-црните” загубија од Кил во реваншот, но сепак се во полуфиналето

објавено: 29 април 2018 - 18:53

"Црвено-црните" загубија од Кил во реваншот, но сепак се во полуфиналето. Германскиот тим победи со 28:27, но Вардар се радува. Тоа е така благодарение на победата во првиот меч на гости, кога актуелниот европскои шампион победи со 29:28.

Оваа драма која се случи вечерва во Скопје потсети на фудбалскат драма од фудблското четвртфинале меѓу Реал Мадрид и Јувентус. Шпанците кои се актуелни прваци на Европа, победија на гости со 3:0 а во ревншот изгубија со 1:3, но се радуваа. 

Само на големите шампиони какап Вардар и Реал им личи да се радуваат дури и ког ќе бидат поразени на свој терен.

Најново во Ракомет