ДОГОВОР И АФИРМАЦИЈА

Стојановски уште две години, Дука нов играч на Пролет (Фото)

Нов двегодишен договор со РК Пролет потпиша поранешниот младински репрезентативец на Македонија.

објавено: 21 јуни 2018 - 12:26

Стефан Стојановски години наназад е важна алка во тимот.

Освен левиот бек, и леворакиот десен бек Ѓорѓи Дука стави потпис, се работи за нов играч кој е роден во 1999 год.

На тој начин, РК Пролет продолжува да им дава шанса на младите ракометари да се афирмираат и напредуваат.

Најново во Ракомет