КРУЖНИОТ НАПАЃАЧ ИГРАЧ НА МЕЧОТ

Стоилов прв МВП за Македонија

Пикерот, кој постигна шест погодоци од осум обиди, се закити со епитетот „играч на натпреварот“.

објавено: 11 јануари 2019 - 17:08

Кружниот напаѓач на Македонија, Стојанче Стилов прв се закити со МВП признание на мундијалот во Германија и Данска.

Пикерот на Вардар постигна шест погодоци од осум обиди, изнуди четири седмерци и беше еден од најважните алки во играта на Македонија и затоа дојде до признанието „играч на натпреварот“.

 

Најново во Ракомет