ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РФМ СЕКОГАШ ЗА МОМЦИТЕ

После победа - насмевки (ФОТО)

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов очекуван е задоволен од победничкиот старт на Светското првенство. Првиот човек како и на секо големо натпреварување на репрезентативците им ги пружа најдобрите услови, овој пат тие му вратија со убедлив триумф. 

објавено: 11 јануари 2019 - 17:43

Најново во Ракомет