ЗАСЕГА НЕМА ГЕРМАНСКО „РОКО“ ВО МИНХЕН

КАКО НА ПАНАЃУР: Од пиво до домати во фан-зоната (ФОТО)

Фан-зоната во „Олимпија хале“ е внатре, а во ќе најдете се што ќе ви падне на ум, па дури и зеленчук и овошје...

објавено: 11 јануари 2019 - 13:12

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева

Македонските фанови засега немаат своја официјална фан-зона во Минхен. Според најавите за првите два меча, салата „Олимпија хале" поточно делот наменет за навивачи останува како единствено собиралиште на „Фалангата“. Постои можност дури за третиот натпревар да се обезбеди место главниот баварски град.

Направивме мала обиколка во делот наменет за навивачи. Може да најдете се што ќе ви падне на ум, па дури и зеленчук и овошје. Она што го интересира секој фан е цената на пивото, една кригла, не знаеме во која големина ќе ве чини пет евра. 

 

Најново во Ракомет