ПОЗНАТ СПИСОКОТ НА ХРВАТСКА

Червар го прати Јагањац на трибини

Некогашниот ракометар на Металург, Халил Јагања ќе го почека своето деби на Светските првенства. 

објавено: 11 јануари 2019 - 08:48

Лино Червар го одреди списокот од 16 ракометари за денешниот дуел со Исланд во рамките на првото коло на Светското првенство. Хрватскиот стратег одлучи на трибините да го прати Халил Јагања, некогашниот ракометар на Металург својата шанса за деби на Светските првенства ќе ја почека на следните натпревари. 

Друштво на Јагањац ќе му прави уште еден лев бек Иван Слишковиќ. Чевар одлучи да му даде шанса на Дамир Бичаниќ, кој влета во последен момент. 

Хрватска е противник на Македонија во групната фаза на Мундијалот, дуелот со игра 14. јануари.

 

Најново во Ракомет