ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ПОБЕДАТА НА МАКЕДОНИЈА

Братскиот цепелин, одбраните на Борко (ВИДЕО)

Голманското шоу на Борко Ристовски, одличната игра на капитенот Кирил Лазаров, борбеноста на останатите поискусни ракометари го одбележаа дуелот со Јапонија. ИХФ изготви кратко видео од овој дуел, погледнете го братскиот цепелин меѓу Кирил и Филип Лазаров, една од 20-те одбрани на Борко и уште неколку интересни моменти. 

објавено: 11 јануари 2019 - 19:16

Најново во Ракомет