ЗА „ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“ ОСТАНУВА УШТЕ МЕЧОТ ПРОТИВ СТЕАУА

ПОТЕГ НА МЕЧОТ: Фантастична контра, Карачиќ-Шишкарев-Карачиќ! (ВИДЕО)

Вардар го задржа лидерското место во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Татран од 23:21...

објавено: 12 декември 2018 - 23:32

На овој дуел во СЦ „Јане Сандански" Игор Карачиќ шест пати се запиша во листата на стрелците.

Еден од тие голови беше прогласен и за најдобар на мечот, една одлична контра заедно со Данил Шишкарев кој му асистираше.

Во следното коло македонскиот шампион ќе гостува кај романската Стеауа, во Букурешт со што ги завршува планираните мечеви за оваа година.

Најново во Ракомет