МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ ГО ЗАВЕРИЈА ПЛАСМАНОТ НА СП 2019

НАШЕ, А СВЕТСКО! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонските ракометари загубија со минимални 26:25 на реваншот со Романија во Клуж, но тоа не значеше ништо, со оглед на тоа дека Македонија го задржува континуитетот на големите натпреварувања и во јануари следната година ќе ја гледаме на СП во Данска и Германија.

објавено: 13 јуни 2018 - 19:54

Најново во Ракомет