МАКЕДОНИЈА СЛАВИ ВО КЛУЖ

На здравје СП! (ФОТО)

„Сакавме да наздравиме со скопско, но нема, добро е и вака“, рече Раул. 

објавено: 13 јуни 2018 - 19:48

Македонските репрезентативци и стручниот штаб го прославија пласманот на СП со пиво. Посебна здравица направија Раул Гонзалез и Роберто Гарсија Парондо, на кои им се приклучи спортскиот директор, Милчо Чакаревски.

„Сакавме да наздравиме со скопско, но нема, добро е и вака", рече Раул.

 

Најново во Ракомет