РАКОМЕТАРИТЕ СЛАВАТ

Мундијалски поздрав од Клуж (ФОТО)

Ракометната репрезентација загуби во Клуж, во реваншот со Романија (26:25), но тоа не ја намали нивната радост и задоволство дека пласманот на СП 2019 е сигурен.

Ракометарите испратија мундијалски поздрав со селфи.

објавено: 13 јуни 2018 - 19:10

Најново во Ракомет