ЗА ОНИЕ КОИ НЕ МОЖАТ ДА БИДАТ ВО СЦ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

Линк за следење на натпреварот Металург-Чеховски Медведи

Денеска од 17:00 часот македонскиот ракометен вицепрвак го игра новиот шести натпревар сезонава во Лигата на шампионите.

објавено: 4 ноември 2018 - 16:52

Во СЦ „Борис Трајковски" - Скопје „сино-белите" играат против рускиот тим на Чеховски Медведи, шанса конечно да се оствари првиот триумф и во елитното натпреварување.

За оние кои нема да бидат во можност директно во сала да го гледаат мечот, ќе можат тоа да го направат онлајн, односно на следниот ЛИНК 1,

Во последен момент Арена Спорт ја промени политиката, да прави пренос од Металург - Чеховски Медведи, но на каналот наменет само за територијата на Македонија. 

 

Најново во Ракомет