ЕДНА ОДЛИЧНА НАЈАВА НА ЕХФ

Ќе гледаме многу од ЖРК Вардар, но...(ВИДЕО)

ЕХФ го почна одбројувањето до стартот на новата сезона во женската Лига на шампиони. Иако ЖРК Вардар не постои на европската карта, сепак одличните потези не можат да се заборават, исто како деновите исполнети со елитен ракомет во СЦ „Јане Сандански“. ЕХФ го одбра цепелинот меѓу Јованка Радичевиќ и Драгана Цвијиќ на дуелот против Турингер и пиша: Ќе видиме многу од овој состав на Вардар, но во клубовите низ Европа“.  

објавено: 27 септември 2018 - 17:30

Најново во Ракомет