СЕ ПОМАЛКУ ИЗБОР

Го нудеа во Вардар, заврши во Хамбург

Уште едно потенцијално засилување на македонскиот шампион, Вардар се заврши во друг тим. 

објавено: 20 јуни 2018 - 10:07

Додека другите екипи се засилуваат и го градат составот за следната сезона во Вардар и натаму владее молк по ова прашање. Иако во изминатиот период немаше ништо конкретно, сепак една од најгласните шпекулации беше дека Арон Рафн Едвардсон е најсериозен кандидат за местото на Арпад Штербик.

Но, ова важеше до денеска, исландскиот голман го делат само прегледи од потпис со буднес-лигашот Хамбург.  Едвардсон минатата сезона настапуваше за ИБВ Вестманејар, а беше дел од шведскиот Гуиф, данскиот Алборг, германскиот Битигхајм, а на Исланд освен за ИБВ, бранеше и за Хаукар Хафнарфјордур.

 

 

Најново во Ракомет