ПОЗНАТИ СЕ СОСТАВИТЕ

Еве со кои ракометари Вардар ќе го напаѓа Мешков

Вуко Борозан е единствениот ракометар кој нема да биде во составот на македонскиот првак за денешната средба со Мешков Брест. 

објавено: 3 ноември 2018 - 10:44

Веќе е познато дека поради суспензија од еден меч, Вуко Борозан дуелот со Мешков Брест ќе го гледа од трибините. На левата бековска позиција за првпат пред домашната публика треба да настапи германскиот репрезентативец, Кристијан Дисингер. 

Ова се составите на двата на тима.

Натпреварот меѓу Вардар и Мешков Брест е закажан со почеток во 17:30 часот. 

Најново во Ракомет