КАПИТЕНОТ ВО ТИМОТ НА КОЛО ВО ФРАНЦИЈА

ПОБЕДНИЧКИОТ ГОЛ: Оди па одбрани го „проектилот“ на Лазаров (ВИДЕО)

Капитенот на македонската репрезентација е во одлична форма. Кирил Лазаров беше причината поради која Нант славеше против Сесон 29-28, на шест секунди до крајот испрати вистински проектил во мрежата на противникот. Македонскиот „бомбардер“ мечот го заврши со девет погодоци и се најде во тимот на колото во Франција. 

објавено: 12 октомври 2018 - 19:03

 

Најново во Ракомет