БИТОЛЧАНИ ЌЕ АНГАЖИРААТ НОВО ДЕСНО КРИЛО?

Пелистер со интерес за Гуглета!?

Можно е битолскиот ракометен клуб да го доведе поранешниот играч на Металург, Александар Гуглета.

објавено: 5 декември 2018 - 13:41

Претходно објавивме дека Пелистер се ослободи од четири играчи, станува збор за Владимир Зејак, Мохсен Карамијан, Вук Перовиќ и Милош Рајчиќ. Повеќе можете да прочитате ТУКА

Две сезони со „сино-белите" играше во Лигата на шампоните во чие елитно натпреварување постигна вкупно 33 голови. Брестовац остана со хрватскиот интернационалец Анте Токиќ и Мице Шилегов на позицијата десно крило.

27-годишниот српски интернационалец Гуглета пред да се пресели во тимот од „Автокоманда", ги бранеше уште боите на Црвенка, Раднички и Војводина. Во редовите на Пелистер би бил замена за сонародникот Вук Перовиќ.

Најново во Ракомет