НОВО-СТАРО ИМЕ КАЈ БИТОЛЧАНИ

Игор Трајковски - нов кружен напаѓач на Пелистер

Битолчанецот повторно ќе го облече „зелено-белиот“ дрес.

објавено: 12 јануари 2019 - 20:39

Битолчанецот Игор Трајковски повторно ќе го облече дресот на Пелистер.
Тој потекнува од ракометната школата на Пелистер ги има поминато сите младински категории, а во својата кариера покрај за Пелистер играше и за РК Битола а беше и капитен на Работник Е. каде играше од неговото оформување.

Популарниот помеѓу битолчани "ѕвер" му се ставува на располагање веќе в среда кога е закажана и првата прозивка во 2019-та година на тренерот Јошко Петковиќ а денес во клупските простории постигнат е договор за негово враќање во матичниот клуб по пауза од 6 години .

Најново во Ракомет