ХРВАТОТ И НАТАМУ ПОД ИМПРЕСИИ

Циндриќ со порака до „Комити“, Вардар, Скопје, Македонија...

Лука Циндриќ со овации беше поздравен од фановите на Вардар во првото негово гостување како играч на Келце. Хрватскиот интернационалец пет дена по дуелот во Скопје на својот „Инстаграм“ профил сподели фотографија со дресот, кој македонскиот првак му го подари во знак на благодараност и испрати порака. 

објавено: 6 декември 2018 - 17:30
 
 
 
View this post on Instagram

Vardar, Komiti, Skopje, Macedonia - thank you for everything!!!

A post shared by Luka Cindric (@luka_cindric25) onDec 6, 2018 at 6:25am PST

Најново во Ракомет