Ракомет

НЕКОГАШНАТА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО

Црвенковска: Фуриозниот старт на Вардар во ЛШ не беше случајност!

ЕХФ НÈ ПОТЦЕНУВА: Исланд пред Македонија?

Пред стартот на неделата резервирана за репрезентациите, односно квалификациите...

ИХФ со добра вест за Македонија

Советот на ИХФ одлучи Светските првенства во сите категории од 2021 година да...

Проблем за Раул Гонзалез!

Раул Гонзалез во продолжение од сезоната во Лигата на шампиони и во францускиот...

САМО ЕДНА НОВИНА КАЈ РАУЛ: Чурлевски добива шанса во А тимот

На потесниот список се најдоа 20 ракометари, кои во понеделник се собираат во Скопје.

Начевски и Николов ќе судат на Мундијалот!

Најдобрата судиска двојка од Македонија, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја доби поканата да суди на Светското првенство во машка конкуренција што ќе се одржи во јануари во Германија и Данска.

Барса и Вардар во „епицентарот" на 17 ноември

Лигата на шампионите ќе „одмора" во следните три недели, односно поради репрезентативните обврски групната фаза ја има својата стандардна пауза.

Хрватскиот репрезентативец ја напушти Автокоманда

Левиот бек одлучи да ја прифати понудата на Нексе, а од друга страна македонскиот вицешампион дебело ќе заработи, односно 120.000 илјади евра.

Брестовац: Не е само Јагањац, има понуди и за Томовски и Танкоски, кој ќе даде пари...

На Металург никако да му тргне годинава, не само на мечевите во Лигата на шампиони и во СЕХА-лига, туку и со играчи. По заминувањето на капитенот, Филип Кузмановски на излезната врата се Јагањац, Томовски и Танкоски.  

На 25 дена пред дуелот Вардар - Барселона, билети речиси нема

Дуелот со каталонскиот гигант, Барселона отсекогаш бил атрактивен за љубителите на ракометот. Ништо поразлично нема да биде ниту на 11 ноември. 

Брестовац: Игравме лош ракомет, искрено едвај ја чекам паузата

Црните облаци и натаму се над тимот од Автокоманда. Металург вечерва не успеа да дојде до прв триумф на дуелот со Железничар, беше совладан со минимални 29-30 на домашен терен

Ладен туш за Веспрем и Давид Дејвис од Татабања

Прв пораз за Веспрем и Дејан Манасков во унгарското првенство. 

Ништо и Вујо му зеде мерка на Металург

Македонскиот вицепрвак, Металург на домашен терен е совладан од Железничар со 30-29 во рамките на шесто коло во СЕХА-лигата. 

Фантастичен Лазаров: Турција и Грција нека му ја мислат

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров блеска во дресот на Нант оваа сезона. Со пет гола од исто толку обиди донесе нова победа. 

Pages