Меѓународен Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО ОТВОРАЊЕ НА ОСМОТО КОЛО ВО ГЕРМАНИЈА

„Петарда“ од соништата: Историја е испишана во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Биелса донираше 2,5 милиони долари во Њувелс Олд...

„Јас добив повеќе од клубот, отколку што можев да му дадам. Сега е време јас да...

„Кралевите“ прават страшен трансфер: 40 милиони...

Дали сепак Реал Мадрид ќе „преговара" со Интер со цел да им помогне на...

Зошто Манчестер Јунајтед е казнет од УЕФА?

Се очекуваше порано или подоцна да има реакција од страна на Европската...

И при пораз од Франција во вторник, Лев е „недопирлив“

Германија нема план „Б" за селекторското место и во оваа фаза не сакаат ништо да импровизираат.

Сари го продава Мората за да го купи Пјатек

Новиот менаџер на Челзи веќе решил да го продаде шпанскиот напаѓач во јануари, а со дел од средствата да инвестира во доведување на 23-годишниот напаѓач на Џенова.

Русија ја „преслуша“ и Турција (ВИДЕО)

Русите обезбедија втора победа и го запоседнаа врвот во групата. Косово извлече реми на Фарсите Острови.

Судија се извинуваше, бидејќи му поништи гол на Меси за титула! (ВИДЕО)

Барселона и Атлетико Мадрид играа во последното коло од Примера во 2014. година. Тој натпревар одлучуваше за шампионот на Шпанја, а Атлетико на „Камп Ноу" дојде со три бода предност, додека на „Блауграна" само триумф им донесуваше титула.

ЦЕЛО БОГАТСТВО: 300 милиони фунти за нова „бомба“ во светскиот фудбал!?

Стандардно, сите великани се вклучени во трката за францускиот репрезентативец, а според последните информации богатите сопственици на Манчестер Сити сакаат да „срушат" рекорд и му нудат цело богатство на ПСЖ.

Светско со 48 репрезентации би било здодевно, па гледајте ги Саудијците..!

Планот на Светската фудбалска организација е да се зголеми бројот на национални селекции за 16 на Мундијалот во 2026. година.

Голманот на Гибралтар со солзи радосници после историскиот триумф во Ереван! (ВИДЕО)

Големо славје после победата на гостувањето против Гибралтар остварен со погодокот од пенал кој го реализираше Чиполина во Ереван. Можеби од една страна фудбалерите на Гибралтар се свесни дека загубени се шансите за првото место во групата 4 од Лигата „Д", но дефинитивно овој историски триумф нема да се заборави така лесно.

Расцветаа „лалињата"

„Панцирите" прво ги проби Ван Дајк, а ги дотолчија Депај и Вијналдум...

Милан е во „црвено“ за рекордни 126 милиони евра!

Рекордни 126 милиони евра во изминатата фискална година се запишани како минус во касата на Милан. Тоа е за 53 милиони евра повеќе отколку во 2016/17.

Њукасл ќе го враќа Брендaн Роџерс во Премиер лигата

Следните два натпревари ќе бидат решавачки за Шпанецот и ако ситуацијата не се подобри тој е сигурно добива отказ.

Pages