Меѓународен Фудбал

„ТОПЧИИТЕ“ ЈА ПРОДОЛЖИЈА ОДЛИЧНАТА СЕРИЈА НА РЕЗУЛТАТИ

НОВА ЕРА: Арсенал како пред 11 години, Обамејанг и стариот добар Озил! (ФОТО+ВИДЕО)

„Број 7 е во градот“: Јас сум пример во и надвор...

Во вторник од 21:00 часот на „Олд Трафорд" во третото коло од Лигата на...

Роналдо се враќа на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Во вторник и среда продолжуваат возбудувањата во групната фаза од Лигата на...

Што се случува во Реал: Рамос ги загуби нервите...

Реал Мадрид е во резултатска криза, уште поголема стана после поразот од...

САРИ VS МУРИЊО: Тешка задача за „ѓаволите“, Челзи според планот! (ВИДЕО)

На табелата после осум кола во Премиерлиагата на делба на првото место се наоѓаат Манчестер Сити, Челзи и Ливерпул со по 20 бода. В сабота е дербито од 13:30 часот на „Стемфорд Бриџ" помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед.

„Петарда“ од соништата: Историја е испишана во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Вечерва во Франкфурт составот на Ајнтрахт го декласираше Дизелдорф со дури 7:1, после првото полувреме водеа избраниците на тренерот Хутер водеа со 3:0.

Биелса донираше 2,5 милиони долари во Њувелс Олд Бојс

„Јас добив повеќе од клубот, отколку што можев да му дадам. Сега е време јас да го платам долгот. Ова не е подарок, туку мој долг кон клубот", изјавил Биелса.

„Кралевите“ прават страшен трансфер: 40 милиони евра + Лука Модриќ!

Дали сепак Реал Мадрид ќе „преговара" со Интер со цел да им помогне на Италијанците околу трансфер на хрватскиот репрезентативец, но и од друга страна си го „олесни“ патот до потписот на Мауро Икарди за чии услуги е заинтересиран и лондонски Челзи.

Зошто Манчестер Јунајтед е казнет од УЕФА?

Се очекуваше порано или подоцна да има реакција од страна на Европската фудбалска унија која донесе одлука да се казнат „црвените ѓаволи" поради задоцнување на натпревар!

Санчез дал налог до агентите да му бараат нов клуб

9-месечниот период на „Олд Трафорд" излезе дека не е најдобрата етапа од неговата фудбалска кариера.

Лопетеги има помалку од еден час да се спаси од историска катастрофа

Сушата за реал оваа сезона започна по голот на Марко Асенсио во тесната победа над Еспањол на 22 септември, а оттогаш 409 минути европскиот шампион не знае како да постигне гол.

Реал ќе игра во „Купот на кралот" во Африка!?

Во 1/16 финалето од шпанскиот куп. "кралскиот клуб" е гостин на Мелиља, клуб од истоимената шпанска енклава на медитеранскиот дел од брегот на Мароко...

Атлетико (М) му нуди нов договор на Чоло

„Јас сум оној кој го доведе Симеоне во Атлетико. Тоа е едно од моите најдобри решенија“, вели спортскиот директор на Атлетико (М), Анхел Хил Марин.

Кокорин и Мамаев можат да заглават 5 години зад решетки!

Рускиот суд денеска ќе одлучува за инцитентите во кои беа вклучени двајцата некогашни репрезентативци на „Зборнаја“.

Pages