Меѓународен Фудбал

ГЕРМАНЕЦОТ Е ВОН ПРОТОКОЛОТ ЗА УТРЕШНИОТ МЕЧ ВО ЛШ

Кедира го пропушта Атлетико поради срцеви проблеми!

Клоп, сепак, почнува со Фирмино

Нови два дена за фудбалски возбудувања во Лигата на шампионите. Вечерва уште...

Меси, Суарез и Дембеле го напаѓаат Лион

Нови два дена за фудбалски возбудувања во Лигата на шампионите. Вечерва уште...

Реал и Порто си подадоа рака за Милитао

Сумата на трансферот ќе биде 50 милиони евра, со отворена опција да се искачи и...

Џеко слободен за 15 милиони фунти

Англискиот премиерлигаш, Манчестер Сити, на лето ќе го ослободи босанскиот центарфор Един Џеко за сума од 15 милиони фунти. Барем така велат англиските медиуми, кои денес, излегоа со информација дека раководството на...

Милан без Марио Балотели против Парма

Најдобриот напаѓач на „росонерите“, Марио Балотели, нема да настапи на мечот во Серија А против екипата на Парма. Ова коло, екипата од „Сан Сиро“ на домашен терен ја пречекува екипата на Парма и холандскиот стратег...

„Не сум во кавга со Антонио Конте!“

Италијанскиот фудбалер, Андреа Пирло, изјави дека нема проблеми со актуелниот стратег на Јувентус, Антонио Конте. Пред неколку дена, медиумите започнаа со шпекулации дека Пирло и Конте се во кавга но денес, искусниот...

Навивачите на Милан му порачаа на Балотели: Врати се во Интер! (ВИДЕО)

Контроверзниот италијански фудбалер на Милан, Марио Балотели беше дочекан како големо засилување во јануари минатата година, но за 14 месеци успеа да го навлече гневот на навивачите на „росонерите“ пред се поради...

Првиот човек на Баерн осуден на три ипол години затвор

Германската фудбалска легенда Ули Хенес, членот на златната генерација од Мундијалот во 1974 година е осуден на три ипол годишен затвор поради затајување на данок во висина од речиси 30 милиони евра. Хенес е претседател...

Агуеро имаше само едно прецизно додавање, и тоа при изведувањето на почетниот удар

Екипата на Манчестер Сити не успеа посериозно да и се закани на Барса на реванш пресметката од осмина финалето во Лигата на шампионите и да ја загрози предноста на Каталонците од 2:0 со која се стекнаа на првиот дуел во...

Севилја ќе „гори“, непобедливата Фиорентина го напаѓа Јувентус

Возбудувањата во Лигата на Европа продолжуваат вечерва со првите осминафинални мечеви во најмасовното европско клупско натпреварување, во кое три меча се посебно во фокусот на вниманието. Порто е домаќин на Наполи, во...

Сите очекуваа нивен пад, но Барса повторно блесна

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси по победата над Манчестер Сити (2:1) во реваншот од осмина финалето во Лигата на шампионите изјави дека неговата екипа се враќа на препознатливото ниво. Аргентинецот беше...

Обвинителот бара пет и пол години затвор за претседателот на Баерн

Јавниот обвинител денес пред судот во Минхен побара затворска казна во рок од пет и пол години за претседателот на минхенски Баерн Ули Хенес, кој се терети за повеќемилионско затајување на данокот. Обвинителот Аким фон...

Пандев на „Драгао“од почеток ќе го нападне Порто

Македонскиот калчолигашки ас Горан Пандев вечерва (19 часот) со Наполи ќе го нападне Порто во осминафиналето во Лига Европа во дербито на оваа рунда во второто по ранг натпреварување на Стариот континент. Пандев, кој во...

Pages