Меѓународен Фудбал

НЕКОГАШНИОТ ФРАНЦУСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ СО ПОРАКА ДО ШАМПИОНОТ

Лебеф до ПСЖ: Не го купувајте Паредес. Не трошете пари за џабе

Откриен поради еден „лајк“: Денис Суарез оди во...

Шпанскиот фудбалер до крајот на зимскиот преоден рок се очекува да го напушти...

Хајдук донесува играч кој вреди 20 милиони евра?

Во текот на оваа недела на „Пољуд" може да пристигне италијански...

Жозе се криел во корпа со валкан веш за да не го...

Португалскиот тренер Жозе Мурињо зборуваше за легендарниот меч од 2005 година...

Тренерот на Тотнем им порача на играчите: Не сум ви бебиситер

Тим Шервуд не се шегува. Менаџерот на Тотнем јасно им порача на играчите дека ќе мора жестоко да се борат доколку сакаат да ги задржат своите места во тимот и за следната сезона. „Се работи за врвни професионалци, па...

Зошто Арсенал на дуелот против Баерн имаше шест резервни фудбалери?

Можеби забележавте, а можеби и не – Арсенал на синоќешниот дуел против Баерн имаше само шест од можните седум резервни фудбалери. Причината за ваквиот пропуст е од административен аспект, поради тоа што еден од играчите...

Пепе „распука“ по Мурињо: Тој е единствениот човек кој наутро не се гледа во огледало

Жозе Мурињо е познат како тренер кој знае како да се справува со различните карактери на фудбалерите, но очигледно со Пепе – не успеа во тоа. Тоа беше јасно уште од времето кога Пепе отворено застана на страната на Икер...

Според „Слободна Далмација“, Јунес Белханда е Македонец?!

Грешките во новинарството се секојдневие, но хрватскиот портал „Слободна далмација“ премногу ја утна работата. Хрватскиот медиум го направи мароканскиот фудбалер Јунес Белханда како Македонец. „Слободна далмација“...

Робен му врати на Венгер: Ако си голем тренер, ќе прифатиш пораз!

По изјавата на Арсен Венгер, во која вели дека Робен е симулатор, во јавноста се огласи и холандскиот фудбалер, кој му порача на Французинот да прифати пораз. По завршувањето на мечот помеѓу Баерн и Арсенал во Лигата на...

Харт: Да се победи Барса е тешко, но не и невозможно

Голманот на Манчестер Сити, Џо Харт, верува дека „граѓаните“ имаат моќ да приредат сензација на „Камп Ноу“ и да ја елиминираат Барселона од Лигата на Шампионите. Поради поразот од 2-0 на „Етихад“, Манчестер Сити се...

Рутински реванш за ПСЖ: „Фармацевтите“ немаат лек за „светците“

Вечерва, во рамките на осминафиналето во Лигата на Шампионите, својот реванш натпревар, ќе го одиграат француски ПСЖ и германски, Баер Леверкузен, меч на кој „светците“ само рутински треба да го одработат за да го...

„Робен е добар играч, но и симулатор“

Францускиот стратег кој го предводи Арсенал, Арсен Венгер, изјави дека холандскиот играч Аријен Робен е добар играч но исто така е и добар симулатор. Вчеравечер, Робен изнуди пенаал против Арсенал кој го одбрани...

Критичарите занемеа - Нов договор за Бензема

Говореа дека не е калибар за Реал, дека е преценет играч, но... Со добрите игри и пред се со головите во оваа сезона, Карим Бензема  ги разубеди сите оние кои не веруваа во него. Управата на Кралскиот клуб е задоволна...

„Алегри го уби Милан“

По серијата катастрофални резултати, Милан едноставно не може да се воздигне и сериозно да им се спротивстави на ривалите. Премногу ниско падна кога тимот го предводеше Алегри, а такво е и мислењето на новиот шеф на...

Pages