Меѓународен Фудбал

УЕФА ќе воведе ВАР уште во четврфиналето на ЛШ...

Чеферин изјави дека се очекува извештајот од комисиите во УЕФА по кој треба да...

Челзи ќе го урне рекордот со новата плата на Канте

Рекордни 17 милиони евра годишно ќе му исплаќаат „сините“ на францускиот играч...

Реал го брка дебелиот Иско, Челзи и Сити застанаа...

Со доаѓањето на Сантијаго Солари, Реал Мадрид заигра како што треба, но Иско...

„Вонземјанинот“ Меси стана најдобар стрелец во историјата на Барселона (ВИДЕО)

Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси, стана најдобар стрелец во историјата на каталонскиот клуб, Барселона. „Вонземјанинот“, како што многумина го нарекуваат поради неговите фантастични партии во дресот на Барса, во...

Историја: Суарез му даде гол на Јунајтед со – плетени копачки (ФОТО)

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез испиша историски момент на „Олд Трафорд“, не со погодокот и триумфот со Ливерпул со 3-0, туку со опремата со која настапи. Уругваецот е првиот играч кој настапи со – плетени...

Нема крај на срамот на Милан, трет пораз во низа (ВИДЕО)

Поранешниот италијански шампион Милан повторно се посрами откако денеска зауби на „Сан Сиро“ со 2-4 во 28-то коло од италијанската Серија А. Само четири дена по дебаклот во Мадрид и елиминацијата од Лигата на шампионите...

Моес е генијалец: Јунајтед не бил никогаш поочаен, само еднаш директно шутна во голот

Дејвид Моес и дефинитивно потцврди дека е генијалец. Успеа од шампионски Манчестер јунајтед да направи полупросечен англиски премиерлигаш, кој продава бодови каде што ќе стигне. Како ја започна сезоната со рушење на...

Ливерпул е зрел за титула, го сомеле Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ (ФОТО+ВИДЕО)

Екипата на Манчестер Јунајтед, продолжи со катастрофалните партии во Премиер Лигата откако на домашно тло, дожвиеа голем дебакл од најголемиот ривал на Островот, Ливерпул. Фудбалерите на Брендан Роџерс одиграа еден...

Реал Мадрид на лето ќе го ангажира Ешли Кол

Шпанскиот великан Реал Мадрид летово ќе го ангажира англискиот лев бек Ешли Кол, објавија медиумите на Островот, повикувајќи се на информации од таборот на „кралскиот клуб“. Според информациите, Флорентино Перез, првиот...

Погба му удри „корпа“ на Манчестер Јунајтед

Францускиот фудбалер кој моментално ги брани боите на Јувентус, Пол Погба, одново го одбил Манчестер Јунајтед. Како што тврдат англиските медиуми, 20. годишниот фудбалер од Франција кој Англија ја напушти во 2012 година...

Четири имиња во игра за нов стопер на Барселона

Актуелниот фудбалски шампион на Шпанија, ФК Барселона, за време на летниот преоден рок ќе купува нов стопер и во игра, како што соопштува порталот Goal.com, се четири фудбалски имиња. Откако Пујол јавно обелодени дека...

Деби од сништата за Џермеин Дефо во Торонто (ВИДЕО)

Според многубројните најави, на Англичаните црно им се пишува на СП во Бразил поради тоа што „Гордиот албион“ одамна немал волку слаб состав воочи некое големо натпреварување. Селекторот Рој Хоџсон мака мачи особено со...

Германско репрезентативно трио летово ќе дојде на „Ноу Камп“

Актуелниот шпански првак Барселона е многу близу до ангажман на германско репрезентативно трио со кое ќе се засили летоска, објави ексклузивно „Фудбал Директ“. Шпанските медиуми веќе објавија дека Барселона и Борусија...

Pages