Меѓународен Фудбал

ГЕРМАНЕЦОТ Е ВОН ПРОТОКОЛОТ ЗА УТРЕШНИОТ МЕЧ ВО ЛШ

Кедира го пропушта Атлетико поради срцеви проблеми!

Клоп, сепак, почнува со Фирмино

Нови два дена за фудбалски возбудувања во Лигата на шампионите. Вечерва уште...

Меси, Суарез и Дембеле го напаѓаат Лион

Нови два дена за фудбалски возбудувања во Лигата на шампионите. Вечерва уште...

Реал и Порто си подадоа рака за Милитао

Сумата на трансферот ќе биде 50 милиони евра, со отворена опција да се искачи и...

Навивачите во Англија заеднички демонстрираа против високите цени на билетите! (ФОТО)

Демонстрации против високите цени на билетите за фудбалските натпревари во Англија се одржаа денеска, втора година по ред, а навивачите заеднички маршираа кон канцелариите на Премиерлигата во Лондон. Стотици гневни...

УЕФА го одби барањето на Легија за мајсторка

Европската фудбалска унија (УЕФА) го одби барањето на полска Легија за мајстрорка со шкотски Селтик, откако административно Полјаците беа исфрлено од квалификациите за Лигата на шампионите и покрај вкупниот триумф со 6-...

Ноер, Робен и Роналдо во конкуренција на најдобар играч во Европа сезонава

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, и двоецот на Баерн Минхен, Мануел Ноер и Арјен Робен, се тројцата кандидати во изборот на УЕФА за најдобар фудбалер кој настапува во Европа за сезоната 2013/2014. Овие играчи...

Арбитражниот суд во Лозана пресуди: Суарез останува суспендиран до „ел класико“

Иако се надеваше, а и се најавуваше дека Уругваецот Луис Саурез ќе биде суспендиран само за репрезентативните мечеви, четиримесечната суспензија поради гризењето на Џорџо Кјелини на Мундијалот во Бразил останува на сила...

Роналдо се поткрева на прсти за да изгледа највисок во Реал Мадрид!? (ФОТО)

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо ја изненади светската јавност со неговиот последен потег за биде прв во сѐ. Најново од Португалецот е неговиот потег да биде највисок во тимот на Реал Мадрид при тимската...

Јувентус го прецени Видал: За Чилеанецот бара 48 милиони евра плус Нани, Андерсон и Чичарито!?

Италијанскиот шампиони Јувентус под еден услов само би го продал чилеанскиот репрезентативец Артуро Вида, за кого англискиот великан Манчестер јунајтед се обидува да го ангажира, а тоа е 48 милиони евра плус три играчи...

Гвардиола по загубениот трофеј: Потребно ни е време

Баерн Минхен вчера го загуби трофејот во Суперкупот на Германија со поразот од најголемиот конкурент Борусија Дортмунд со 0-2, па тренерот на Баварците, Пеп Гвардиола побара трпение за неговиот тим да влезе во...

Сан Лоренцо го израдува Папата, стана јужноамерикански шампион (ВИДЕО)

Аргентински Сан Лоренцо е новиот јужноамерикански шампион, по триумфот синоќа со 1-0 над парагвајски Национал од Асунсион и со вкупни 2-1 стигнаа до највредната континентална круна. Пред 40 илјади гледачи, Нестор...

Мамиќ ќе штеди три години за да изгради стадион за Динамо

Здравко Мамиќ, алфа и омега на загребски Динамо донесе одлука повеќе да не инвестира во скапи засилувања, туку три години да штеди и на „модрите“ да им обезбеди – нов дом. Како што објави „Јутарњи лист“, Мамиќ сериозно...

Ибрахимовиќ објави: Одам во пензија за две години!

Шведската суперѕвезда Златан Ибрахимовиќ, лидерот на францускиот првак Пари Сен Жермен шокантно најави пензионирање за две години. Популарниот Ибракадабра, кој во кариерата освои се што можеше да се освои, смени шест...

Pages