Меѓународен Фудбал

САМО ДЕН ПОСЛЕ ПОРАЗОТ ВО ГРАДСКОТО ДЕРБИ ОД СИТИ

Премиерлигата додаде „сол“ на раните на Манчестер Јунајтед! (ВИДЕО)

Му дадоа гол на Јунајтед после 44 додавања, во...

Врвот на „тика-таката" на Пеп Гвардиола во дербито на Манчестер...

ИРОНИЈА НА СУДБИНАТА И НА САЛЦБУРГ – Единствениот...

Бадијала, после оној „потоп" во дуелите со Црвена Ѕвезда кој ги чинеше место во...

Реал Мадрид ја „потврди одлуката“ да го назначи...

Сантјаго Солари најверојатно ќе остане на клупата на мадридски Реал, откри...

Ливерпул извиси, Кристијан Телјо се договори со Милан

Според тврдењата на италијанските медиуми, Брендан Роџерс, сепак, нема да успее да го доведе играчот кој го следи веќе извесен период, поради тоа што Кристијан Телјо од следната сезона ќе игра во Милан. Кристијан Телјо...

Демба Ба ќе го наследи Лукаку на „Гудисон парк“?

Премиерлигашите Евертон и Челси ќе соработуваат и во овој преоден рок, откако „Дејли Мејл“ објави дека Демба Ба најверојатно ќе биде новото засилување на „карамелите“, кои пак ќе мора да им го вратат Ромелу Лукаку на...

Кројф: Атлетико заслужи да биде шампион!

Холандската легенда Јохан Кројф, поранешен фудбалер, тренер и советник во Барселона изјави дека Атлетико Мадрид, актуелниот лидер во Ла Лига заслужува во оваа сезона да стане шампион на Шпанија. На две кола до крајот,...

Туре: Разочаран сум што не ја добив наградата за најдобар играч во Премиерлигата!

Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, Јаја Туре, фудбалерот за врска на премиерлигашот Манчестер сити изјави дека е разочаран што годинава не беше прогласен за најдобар фудбалер во најсилната островска лига....

Градското дерби за Леванте, „жолтата подморица“ го торпедираше Рајо (ВИДЕО)

Во Ла Лига вечерва на програмата беа само два натпревари без поголемо резултатско значење за конечниот изглед на табелата. Вилјареал со убедливи 4-0 го совлада Рајо Валјекано и само ја потврди седмата позиција, која...

Името на Пандев на прошталната капитенска лента на Занети! (ФОТО)

Легендата на Интер, Хавиер Занети, вечерва се прости од домашните навивачи во победата против Лацио со 4-1 на „Џуезепе Меаца“, а на мечот настапи со специјална капитенска лента и специјален дрес. Откако најави дека...

Занети се прости со победа од Џузепе Меаца: Интер го прегази Лацио! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Интер го прекинаа постот во дуелите со Лацио и триумфираа убедливо, со 4-1, во првиот ден од 37. коло во Серија А. Последниот натпревар на „Џузепе Меаца“ за Хавиер Занети ќе остане во добро сеќавање и за...

Едно чудо голови за крај, Баерн и Штутгарт најскромни (ВИДЕО)

Последното 34. коло од Бундеслигата можеше да донесе промени на табелата во позициите кои водат во Европа и во понизок натпреварувачки ранг, но ништо од тоа не се случи, иако паднаа едно чудо голови. И покрај 33...

Мурињо призна дека тренерското место не му е сигурно

Жозе Мурињо призна дека неговата позиција како менаџер на англискиот премиерлигаш Челси не му е сигурна, најавувајќи дека подготвува детален извештај за неговата визија околу иднината на клубот, кој ќе го предаде в...

Анчелоти не ризикува: Ќе мора да ја победиме Селта без Роналдо!

Потврдено е – повредата на Кристијано Роналдо е толку сериозна што тој мора да го пропушти утрешниот клучен натпревар против Селта Виго. Португалецот мораше да го напушти мечот против Валјадолид во средата по само девет...

Pages