Меѓународен Фудбал

Лампард: За ова треба да имаш мадиња (ВИДЕО)

Френк Лампард ја оствари најголемата победа како тренер, неговиот Дерби по...

Наместо да го слави, Перез го понижи Модриќ

Првиот човек на Реал, Флорентино Перез дефинитивно е слаб на Роналдо. Тоа го...

Честитки и од Ѓоковиќ за успехот на Лука Модриќ...

Хрватскиот капитен во Лондон ја доби наградата на ФИФА за најдобар играч на...

„Старата дама“ на победа од „скудетото“: Јувентус идната недела ќе слави титула! (ВИДЕО)

Италијанскиот шампион Јувентус со пресврт го победи Сасуоло вечерва во поседниот меч од 35-то коло во италијанската Серија А, по што само една победа во последните три кола ги дели црно-белите од новото „скудето“ во...

Истрагата потврди: Барселона не направила малверзација со трансферот на Бразилецот

Шпанска Барселона не направила никакви малверзации со трансферот на бразилската суперѕвезда Нејмар летоска од Сантош во Барселона потврди истрагата на судот, со што случајот и официјално е затворен. По неколку месечни...

Навивачот што ја фрли бананата кон Алвеш нема да стапне на „Ел Мадигал“ до крајот на животот

Навивачот кој ја фрли бананата кон Дани Алвеш, бразилскиот фудбалер на Барселона е идентификуван и експресно казнет од Вилјареал. Доби доживотна забрана за влез на „Ел Мадригал“ од Вилјареал. Шпанскиот клуб е решен да...

Румениге: Манџукиќ останува во Баерн, нема причина да си оди

Извршниот претседател на европскиот првак Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге ги демантираше сите шпекулации во последно време на медумите за наводното заминување на хрватскиот голгетер Марио Манџукиќ, поради ангажманот...

Шкртел го спасува Ливерпул на клучните натпревари, а Суарез и Џерард никаде ги нема!

Ливерпул не успеа да ја искористи првата, а можеби и последната „меч топка“ за освојување на Премиерлигата, откако избраниците на Мурињо славеа на „Енфилд“ со 2-0 и со тоа му го препуштија главниот збор на Сити кој...

Моес „избега“ во Флорида (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По заработениот отказ од Манчестер јунајтед, шкотскиот стратег Дејвид Моес „избега“ да ја одмори главата од сите проблеми на Островот на плажите во Флорида. На познатата „Мајами бич“ папараците го фатиле шкотскиот...

Милан го менува Балотели за Ван Перси?

Екипата на Милан за време на летниот преоден рок во своите редови ќе се обиде да го доведе холандскиот напаѓач Робин ван Перси. Како што најавуваат италијанските медиуми кои се блиски до Силвио Берлускони, на лето „...

Дортмунд му понуди нов договор на Ројс

Германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд му понуди нов договор на својот најдобар играч Марко Ројс. Фудбалерот кој е еден од подобрите поединци на „милионерите“ оваа сезона, има договор со Дортмунд до 2017. година, но...

Робен: Знам дека Реал е опседнат со десеттата европска титула!‏

Баерн Минхен и Реал Мадрид утревечер ќе ја бијат клучната битка за пласман во големото финале во Лисабон, а „кралевите“ ќе патуваат со гол предност на гостувањето во Минхен. Реал Мадрид ќе се обиде да ја сочува...

Таткото на Рајан Гигс: Син ми е лажго, не му верувајте!

По само два дена по успешното деби на Рајан Гигс на клупата на Манчестер јунајтед се огласи и неговиот татко, кој смета дека Јунајтед направил голема грешка кога одлучил токму нему да му ја довери менаџерската функција...

Pages