Меѓународен Фудбал

По се позачестените напади кон нив

Фудбалските судии во Шкотска се закануваат со штрајк!

Мурињо им направи проблем на јуниорите, повика 14...

Јуниорите на Манчестер Јунајтед во последното коло од групната фаза во Лигата...

Сагата заврши: И Барса се откажа од играње...

Ништо од идејата еден меч од Ла Лига да се игра преку Атлантикот.

Нема време за славје: Може ли Ривер да биде и...

„Патот околу светот" за аргентинскиот великан кој во изминатиот период на „...

Велкоски на мегдан со Менхенгладбах, Јаховиќ против Шериф

Македонскиот фудбалски репрезентативец Крсте Велкоски со неговиот Сараево ќе игра против силниот бундеслигаш Борусија Менхенгладбах, а уште еден напаѓач на нашиот национален тим, Адис Јаховиќ од Ријека, за противник го...

Капитенот на Арсенал заминува во Барселона!

Искусниот белгиски играч кој настапува за Арсенал, Томас Вермален во наредните неколку дена ќе стане нов фудбалер на Барселона, тврди „Би-Би-Си“. Иако Манчестер јунајтед беше заинтересиран за неговите услуги, сепак,...

Рома трие раце: Бенатија во Јунајтед за 38 милиони евра

Екипата на Манчестер јунајтед до крајот на летниот преоден рок во своите редови ќе се обиде да го доведе стоперот на Рома, Мехди Бенатиа и тоа за вртовлави 38 милиони евра тврдат англиските медиуми. По одличната сезона...

Шанса за Ибраими да заигра во ЛШ: Противник на Марибор е „елиминираниот“ Селтик!

Македонскиот репрезентативец Агим Ибраими ќе има голема шанса првпат во својата кариера да заигра во Лигата на шампионите, откако неговиот Марибор во плејофот за пласман во групната фаза беше избран да игра против...

Селтик доживеа дебакл од Легија, но пак ќе се бори за пласман во ЛШ!

Европската куќа на фудбалот, УЕФА ја исфрли полската екипа Легија од квалификациите за Лигата на шампионите и на нејзиното место во плеј-офот ќе игра шкотскиот великан Селтик кој им беше противник во третото...

Јувентус му порача на Видал: Изјасни се каде сакаш да играш!

Актуелниот шампион на Италија, Јувентус му даде рок од седум дена на својот најдобар играч за изминатата сезона, Артуро Видал да одлучи каде тој сака да ја продолжи својата кариера. Иако чилеанскиот фудбалер изјави дека...

Родригес конечно ја доби мундијалската „златна копачка“ (ФОТО)

Колумбиецот Џејмс Родригес, новото летно засилување на европскиот првак Реал Мадрид конечно ја доби мундијалската „златна копачка“, која ја освои на Светското првенство во Бразил со постигнатите шест гола на петте меча...

Навивач стана јунак: Ѕвезда на АИК не требал да игра, ама од трибини добил дрес и – истрчал на терен!

Шведски АИК Стокхолм играше дерби меч со Гетеборг и истиот дуел го реши – еден навивач! Неверојатната приказна од Шведска е поврзана со Келсо Борхес, костариканскиот репрезентативец во дресот на АИК. Борхес играше на СП...

Румениге: Гвардиола е божји дар

Претседателот на германскиот шампион Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге изјави дека има потполна доверба во шпанскиот тренер Пеп Гвардиола, кој лани дојде на „Алијанц Арена“ и екс-стратегот на Барса го нарече – божји дар...

Марадона сам се нуди за селектор: Ако Дунга доби втора шанса, зошто да не добијам и јас!

Најголемата аргентинска легенда Диего Армандо Марадона сам се нуди за селекторската позиција, која остана испразнета откако Алехандро Сабелја ја оствари најавата и го напушти кормилото на „гаучосите“, со кои неодамна на...

Pages