Меѓународен Фудбал

каде се изгубија двете најголеми ѕвезди на Аргентина?

Лео и Агуеро вкупно имаа 27 допири со топката

Меси е неупотреблив! Може да оди во пензија и во...

Кога игра во националниот дрес, Лионел не е ни бледа сенка од тоа што го...

Хрватска ја демолираше Аргентина!

Со неверојатна игра во вторите 45 минути, балканската репрезентација со 3:0 го...

Кин: Требаше да му ја „скинам“ главата на Квеироз

Ирецот откри каков бил неговиот однос со поранешниот помошник менаџер на „...

Четири имиња во игра за нов стопер на Барселона

Актуелниот фудбалски шампион на Шпанија, ФК Барселона, за време на летниот преоден рок ќе купува нов стопер и во игра, како што соопштува порталот Goal.com, се четири фудбалски имиња. Откако Пујол јавно обелодени дека...

Деби од сништата за Џермеин Дефо во Торонто (ВИДЕО)

Според многубројните најави, на Англичаните црно им се пишува на СП во Бразил поради тоа што „Гордиот албион“ одамна немал волку слаб состав воочи некое големо натпреварување. Селекторот Рој Хоџсон мака мачи особено со...

Германско репрезентативно трио летово ќе дојде на „Ноу Камп“

Актуелниот шпански првак Барселона е многу близу до ангажман на германско репрезентативно трио со кое ќе се засили летоска, објави ексклузивно „Фудбал Директ“. Шпанските медиуми веќе објавија дека Барселона и Борусија...

„СуперСандеј“: Манчестер Ј. или Ливерпул, Тотенхем или Арсенал?

Денес, во рамки на 29-то коло во англиската Премиер Лига, ќе се одиграат два мегадерби дуели - Манчестер Јунајтед-Ливерпул и Тотенхем-Арсенал. Денешниот ден, кој на Островот е наречен „СуперСандеј“, ќе ни донесе...

Хенес ќе лежи во ќелијата на Хитлер, ќе пере и готви по осум часа

Германската легенда Ули Хенес, кој беше осуден на три ипол години затвор за затајување на данок од 27 милиони евра ќе ја одлежи казната во затворот „Ландсберг“, на 50 километри одалеченост од Минхен. Весникот „Билд“ го...

Пепе пак дивее и докажа дека е недостоен да биде „крал“ (ВИДЕО)

Португалецот Пепе важи за еден од најгрубите, но и највалканите фудбалери. Тоа веќе честопати го има докажано, оаобено додека беше под команда на Жозе Мурињо. Тогаш делуваше како „разјарен бик“. И откако дојде Карло...

Роналдо не дозволува кикс на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо не дозволи кикс на Реал Мадрид на незгодното гостување во Андалузија кај Малага, па со погодокот во 23-та мунута му донесе нов тирумф на „кралскиот клуб“ во 28-то коло од...

Гол со пета на Делф за шокантен пораз на Челси! (ФОТО+ВИДЕО)

Екипата на Челси не успеа да ја забележи четвртата победа во низа во Премиерлигата, откако на гостински терен беа поразени од Астон Вила со 1:0, а стрелецот на единствениот погодок беше Фабијан Делф. Избраниците на Жозе...

И Леверкузен доби лекција на „Алијанц Арена“, еврогол на Швајни (ФОТО+ВИДЕО)

Фудбалерите на Баерн ја продолжија серијата одлични игри и победи. Во дербито на 25-то коло од германската Бундеслига, Баварците го совладаа Баер со 2:1. Баерн и оваа сезона делува нестопирливо и немилосрдно. Гигантот...

Хулиганите во Софија пак направија хаос: тешко повреден полицаец, 98 уапсени (ФОТО)

Навивачите на ЦСКА Софија и на Левски, вечните ривали во бугарскиот фудбал повторно беа „главни“ актери на новото дерби во престолнината кај источниот сосед. Откако ку-дербито мина во знакот на инцидентите со полицијата...

Pages