Меѓународен Фудбал

„ТОПЧИИТЕ“ ЈА ПРОДОЛЖИЈА ОДЛИЧНАТА СЕРИЈА НА РЕЗУЛТАТИ

НОВА ЕРА: Арсенал како пред 11 години, Обамејанг и стариот добар Озил! (ФОТО+ВИДЕО)

„Број 7 е во градот“: Јас сум пример во и надвор...

Во вторник од 21:00 часот на „Олд Трафорд" во третото коло од Лигата на...

Роналдо се враќа на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Во вторник и среда продолжуваат возбудувањата во групната фаза од Лигата на...

Што се случува во Реал: Рамос ги загуби нервите...

Реал Мадрид е во резултатска криза, уште поголема стана после поразот од...

Пандев пожолте, но Џенова му „откина“ бод на неприкосновениот Јувентус (ВИДЕО)

Горан Пандев влезе во 84.минута од дуелот во Торино, доби жолт картон, но беговито тим успеа, им одолеа на сите напади на Јувентус, и на крјаот дома се враќаат со голем бод. 

Премиерлига: Тотенхем со минималец, „граѓаните“ без милост! (ФОТО+ВИДЕО)

Манчестер Сити и понатаму не знае за пораз оваа сезона, овојпат на домашен терен со 5:0 го декласираше тимот на Барнли за враќање на врвот со 23 бодови, два повеќе од второпласираниот Челзи кој денеска во дербито на „Стемфорд Бриџ" ремизираше 2:2 со Манчестер Јунајтед.

Ја шокираа Рома, но и го добија најглупавиот црвен картон! (ВИДЕО)

Денешната програма во деветтото коло од најсилното италијанско фудбалско првенство започна со големо изненадување кое го приреди Спал триумфирајќи со 0:2 над римската „волчица".

Мурињо како „Хабиб“: Почит, ве молам, со вас освоив три титули! (ФОТО+ВИДЕО)

Дербито денеска во Премиерлигата заврши на „Стемфорд Бриџ" без победник (2:2) помеѓу екипите на Челзи и Манчестер Јунајтед.

Баркли во 96. минута го спаси Челзи, Мурињо за малку до тепачка! (ФОТО+ВИДЕО)

Саботната програма во деветтото коло започна со дербито на „Стемфорд Бриџ" помеѓу екипите на Челзи и Манчестер Јунајтед кои што во една возбудлица завршница ремизираа 2:2.

Барди и Леванте му пресудија на Лопетеги

Барди и компанија им одржаа лекција за пожртвуваност на фудбалерите на Реал и успеаја да ги совладаат на гостински терен.

Белгија и Холандија сакаат заедничка фудбалска лига

Според некои извори, генерално, белгиските и холандските фудбалски федерации се залагаат за обединување, но за имплементација е потребна поддршка на секој од најдобрите клубови во двете земји.

Бенитез: Не се плашам од разрешување

Тренерот на Њукасл Јунајтед, Рафаел Бенитез, призна дека не се плаши од фактот дека наскоро може да заработи отказ. Претходно беше објавено дека поради незадоволителните резултати на тимот, раководството на Њукасл бара...

Валверде призна: Артуро прави проблеми

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, призна дека во соблекувалната атомосферата е малку затегната, особено поради незадоволството кај едно од новите засилувања во тимот, Артуро Видал. Тренерот на каталонците го...

Клоп: Лигата на нации е одлична идеја, но не и за фудбалот!

Експерименталното УЕФА натпреварување започна со својата прва сезона 2018/2019, преку кое ќе се бараат четири патници за Европското првенство 2020. година, а се надеваме дека меѓу нив ќе биде и македонската репрезентација.

Pages