Меѓународен Фудбал

Иако е со скршен нос и со повреда на рамото...

СОРЕНТИНО МУ ПРОСТИ НА РОНАЛДО: Ти благодарам легендо!

Нови осум имиња на списокот на Далиќ по...

Еден од главните „виновници“ на историскиот успех на СП во Русија, Златко Далиќ...

МБАПЕ НЕ КРИЕ: Нејмар е поголема ѕвезда од мене!

Младиот фудбалер на ПСЖ после триумфот над Генгамп (3:1) во францускиот...

Можело и без Роналдо: Реал лесно со Хетафе, но...

Реал Мадрид славеше со 2:0 против Хетафе во првото коло на најсилното шпанско...

ЛУДНИЦА на „СТЕМФОРД БРИЏ“: Челзи го казнуваше Арсенал! (ВИДЕО)

Во дербито на второто коло од Премиерлигата составот на Челзи на домашен терен со резултат 3:2 успеа да го совлада Арсенал.

ТАЖНИОТ МАРКИЗИО: Ја гледам оваa фотографија, овие 'пруги'...

Доскорешниот фудбалер од средината на теренот на Јувентус, и италијански репрезентативец Клаудио Маркизио, ја раскина доживотната соработка со торинскиот гигант, а на Твитер се прости од својот омилен клуб со потресна, со емотивна порака...

ПРИМЕРА: Барса и Меси фаворити, ќе помогне ли „ВАР“ системот? (ФОТО+ВИДЕО)

Титулата најдобар стрелец ја брани Лионел Меси, кој минатата година реализираше 34 голови, а беше и најдобар асистент (12).

СПРЕМНИ ЗА СЕРИЈА А: Јуве пак шампион, а Роналдо најдобар стрелец!? (ФОТО)

Изминатите сезони Серија А беше далеку зад Премиерлигата и Примера, а тоа се гледа и по бројот на играчи на врвот од фудбалските натпреварувања - поточно во полуфиналето на СП.

„Од играчка, плачка“: Зошто Реал Мадрид го тужи Интер?

Како што пишуваат шпанските медиуми, Реал го пријави Интер во ФИФА поради контактирање на Модриќ без дозвола на „кралскиот" клуб.

„МАШИНА ШТО ЛОВИ“: Монако заработи скоро милијарда евра! (ФОТО)

Откако се вратија во првата лига, пред шест години, само од продажбата на играчи заработија скоро милијарда евра.

ИМА САМО ЕДНА ЖЕЛБА: „Зизу“ се враќа во голем стил!

Поранешниот тренер на Реал Мадрид одлучи да направи пауза оваа сезова кога е во прашање тренерската работа, како што пренесува „Л'Екип" веќе се знае кој ќе биде неговиот нов клуб во следната сезона.

Хендикеп за Гвардиола: Три месеци без Кевин Де Брујн!

Манчестер Сити потврди денеска дека белгискиот репрезентативец ќе отсуствува од терените поради повреда на лигаментите на коленото.

Најголемите 10 трансфери ова лето во Серија А

Најсилната италијанска фудбалска лига реализираше звучни трансфери во текот на преодниот рок.

Снајдер: Што ви е луѓе, па Роналдо не може сам...!

Јувентус ова лето доведе историско засилување од редовите на Реал Мадрид, португалската ѕвезда Кристијано Роналдо и така драстично се зголемија амбициите во новата сезона.

Pages