СТАРТУВАШЕ ФУДБАЛСКОТО ЛУДИЛО ВО РУСИЈА

Роби и Роналдо на центарот на „Лужњики", за да го отворат Мундијалот!

Честа да го отворат 21. Светско првенство во фудбал им припадна на домаќините селекцијата на Русија и на Саудиска Арабија, кои истрчаа на стадионот „Лужњики" во Москва.

објавено: 14 јуни 2018 - 17:15

Честа да го отворат 21. Светско првенство во фудбал им припадна на домаќините селекцијата на Русија и на Саудиска Арабија, кои истрчаа на стадионот „Лужњики" во Москва.

Претходно беше одржана манифестацијата на свеченото отворање, а во главна улога беа пејачот Роби Вилијамс, кој одржа еден мини концерт, но и вториот најдобар стрелец на сите времиња, прославениот Бразилец Луис Назарио да Лима, или попознат како Роналдо/

Најново во Меѓународен Фудбал