МАКИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ

Кариус прими гол во 47 секунда, а потоа и во шестата минута (ВИДЕО)

Лорис Кариус нема мир, никако, подобро кажано, има ноќни мори...

објавено: 29 ноември 2018 - 22:30

Продолжија за синокосиот голман маките и по преминот во турскиот Бешикташ.
Веќева, за неполни шест минути на гостувањето на Бешикташ кај Сарпсборг 08 некогашниот голман на Ливерпул експресно прими два неверојатни гола.
За првиот, на домаќинот му беа потребни само 47.секунди...

Секако Кариус не беше и единствениот виновник за тоа. Но сепак, од ланската сезона со „црвените" се памети секој негов потег, особено во финишот на Лигата на Шампионите.

На оној „вториот" пак, се чекаше само шест минути...   

Најново во Меѓународен Фудбал