БРАЗИЛ - ШВАЈЦАРИЈА (1:0)

Каков гол на Кутињо (ВИДЕО)

Од 20.минута, Бразил има водство од (1:0) во дуелот против Швајцарија. 

објавено: 17 јуни 2018 - 20:31

Марсело ја уфрли топката во казненито простор на Швајцарија. Одбраната на „часовничарите" само ја одби, а до неа дојде Фелипе Кутињo, кој со едeн феноменален удар, откосо, во препознатлив стил, со многу „ефе", го матираше Зомер, со што беше награден оној почетен притосок на Бразилците во тие први 20.минути од средбата.

Најново во Меѓународен Фудбал