Русија има убедливи (2:0) на полувремето против С. Арабија

Газински и Черишев го „отворија" Мундијалот (ВИДЕО)

Русија тргна многу поагресивно и тоа резултираше со два гола во мрежата на премногу „мирниот“ противник по 45.минути игра...

објавено: 14 јуни 2018 - 17:53

Русија тргна многу поагресивно. Особено опасни беа Џагоев и Зобнин, а таквиот пристап вроди со плод во 12. Минутра, кога Јури Газнски реагираше на центаршутот на Зобнин, и со глава го матираше голманот ан Арабијците, Ал Муаифа.

Пред крајот на полувремето, прво на Мундијалот, Русија го удвои резултат. Победе домашната селекција и со (2:0) откако Денис Черишев одлишно прими една топка, и ја испрати покрај левот директ во голот на Саудиска Арабија.

 VIDEO: Russia take the lead thanks to Yury Gazinsky. #NTVWorldCup2018pic.twitter.com/7rfFluxK5F

Најново во Меѓународен Фудбал