РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ ДОБИВА НОВА ШАНСА

Елмас во стартниот состав на Фенербахче

Фенербахче вечерва му гостуваат на Динамо Загреб во првиот меч од групната фаза во Лигата на шампионите. 

објавено: 20 септември 2018 - 20:10

Фенербахче вечерва му гостуваат на Динамо Загреб во првиот меч од групната фаза во Лигата на шампионите. Во стартниот состав на турскиот гигант се најде македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас, кој деновиве е вистински хит во медиумите.

Филип Коку нема да настапи со најсилните 11 на „Максимир" поради претстојното истанбусло дерби во домашниот шампионат против Бешикташ.

 

Најново во Меѓународен Фудбал