ЗАНИМЛИВ ПОДАТОК НИ ДОАЃА ОД ШПАНИЈА

Кога Реал и Барса последен пат биле поразени во исто коло?

Вчера во рамките од шестото коло во најсилното шпанско првенство порази претрпеа екипите на Барселона и Реал Мадрид.

објавено: 27 септември 2018 - 16:45

Вонредното коло во Примера ни донесе две големи изненадувања, каталонскиот гигант загуби од Легањес, а „кралевите" со 3:0 беа надиграни од Севиља.

За прв пат после четири години Реал и Барса да доживеат пораз во исто коло од шпанската Примера.

Последен пат ваков случај имаше на 4. јануари во 2015. година кога Валенсија со 2:1 го совлада Реал, додека Барса загуби со 1:0 на гости кај Реал Сосиедад.

Најново во Меѓународен Фудбал